Teraz jest 2017-06-29, 02:09

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2007-07-26, 13:47 

Czy jest ktoś kto studiuje, bądź wybiera sie na studia do Anglii?

Jeśli tak, proszę o reakcje

Kiia

Tytuł:
PostNapisane: 2007-08-23, 23:55 

wybiera sie... przyszly rok akademicki uni of westminster

czy o taka reakcje chodzilo? :)

Tytuł: Studia w Anglii
PostNapisane: 2009-01-17, 12:10 

Witam,
chetnie odpowiem na pytania dotyczace studiowania w Anglii.Co Cie interesuje?

Tytuł:
PostNapisane: 2009-08-18, 15:51 

Wątek trochę rozłożony w czasie, ale może ktoś odpowie. Zastanawiam się nad zrobieniem MA w Wielkiej Brytanii (nie mam żadnych preferencji co do tego gdzie). Czy ktoś mógłby wrzucić linki do uniwerków, gdzie na widok cen studiów nie dostaje się dreszczy?? Wiem, że są chyba dwa uniwersytety w Szkocji, gdzie można studiować za free. Wiem również, że rząd walijski daje możliwość zwrotu połowy kosztów, jeżeli się skończy studia właśnie w Walii. Tyle mojej wiedzy, ma ktoś może konkretniejsze info?? :)

Tytuł:
PostNapisane: 2009-08-22, 00:56 

Cześć! Ceny Masterów w Anglii zależą nie tylko od tego, gdzie studiujesz, ale także od tego, co chcesz studiować. Niestety, magisterki są generalnie dość drogie, a im lepszy uniwerek, tym wyższa cena za studia. Na temat Szkocji to się nie wypowiem, bo nawet nie chciałbym tam mieszkać, a o Walii nie miałem wcześniej pojęcia, na pewno się tym zainteresuję. Ja do tej pory rozważałem mastera w Nottingham; to dobry uniwersytet, a ceny zaczynają się od ok. 4000 funtów. W szczególności zainteresowały mnie ich studia ekonomiczne. Zdziwiło mnie też (pozytywnie :)), że mają ofertę po polsku! Wiem, że Nottingham to dobra uczelnia, bo mam znajomych, którzy tam studiowali, ale chętnie sprawdzę oferty innych. Jak coś wiecie (szczególnie o studiach ekonomicznych), to piszcie :) dzięki.

Tytuł:
PostNapisane: 2009-08-22, 11:02 

Dzięki za odpowiedź, no mnie bardziej interesują studia typu 'teacher training'. Wiem, że średnio kosztują około 3000 funtów, ale myślałem, że może gdzieś było by coś tańszego. Co do Szkocji, tam bym chciał najbardziej :wink:

PostNapisane: 2009-11-02, 02:01 

tu masz o univerkach
http://www.ucas.ac.uk/
http://extras.timesonline.co.uk/tol_gug ... yguide.php

przejrzyj i wejdz na strone indywidualna uniwerku ktory cie interesuje - tam powinno byc wszytsko napisane o rekrutacji, kosztach, a jak nie to wyslij emaila im ze chcesz booklet informacyjny

PostNapisane: 2010-01-01, 22:13 

Jesli potrzebujesz wiecej informacji o studiach w Oxfordzie to polecam: Studia Oxford .

PostNapisane: 2010-01-30, 23:04 

Z http://www.saas.gov.uk/faqs_fees.htm:
Student Awards Agency for Scotland napisał(a):
[...]
Eligible Scottish domiciled and EU students studying in Scotland are entitled to free tuition. We will pay tuition fees straight to your institution.
[...]

oraz
[...]
We will only pay tuition fees if we receive an application before the closing date (which is 30 June 2010 for courses which start in the autumn [of 2010]).
[...]

Z http://www.saas.gov.uk/student_support/eu_students/2001_or_later/eligibility.htm:
[...]
EU tuition fees only award

To be eligible to apply for payment of EU tuition fees only, you must meet the following conditions.

• You are an EU national (other than a person who is a United Kingdom national who has not utilised a right of residence), an EU overseas territories national or the family member of either.
  • You have been ordinarily resident in the EU, the EU overseas territories, elsewhere in the EEA or Switzerland for the three years immediately before the first day of the first academic year of your course. For the majority of students who start a course in the Autumn term, the 'relevant date' is 1 August.
  • You are taking a course of full time study in Scotland and plan to graduate in Scotland.
[...]

Znane szkockie uniwersytety: w Edynburgu (Edinburgh), Aberdeen i Glasgow.

Poza tym: każda szkoła dająca licencjat może być dzisiaj uniwersytetem i co druga szkoła pomaturalna się teraz uniwersytet nazywa (no, może troszeczkę przesadzam).

PostNapisane: 2010-02-20, 21:48 

Za rok kończę studia, ale już teraz postanowiłam się rozejrzeć za jakąś opcja poszerzenia mojej wiedzy w zakresie chemii I fizyki na studiach doktoranckich. Zawsze chciałam wyjechać na studia do Wielkiej Brytanii wiec próbuje coś wykombinować żeby moje marzenie zostało zrealizowane. Mam już kilka kursów na oku na przykład na uniwersytecie Nottingham jest bardzo interesujący kurs: procesy płynów i cząstek. Czy ktoś może tam studiował albo studiuje i mógłby powiedzieć mi coś więcej o tej uczelni?
Z góry dziękuję,
Idunka

PostNapisane: 2015-01-27, 14:23 

procesy płynów i cząstek po angielsku ?

PostNapisane: 2017-06-08, 14:04 

Ja znam tylko opinie moich znajomych, którzy pojechali tam studiować. Są mega zadowoleni :)

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 [czas letni (DST)]